Yüksek Lisans Tezi Danışmanlık Fiyatları

Danışmanlık ifadesi genel olarak tam manasıyla hayatımızın içerisinde karşılık bulamamıştır. Daha doğru ifadeyle karşılık bulmuş olsa dahi bu kavrama nasıl bir sınır çizilebileceği zihinlerde tam oturmamıştır. Özellikle de yüksek lisans tezi danışmanlık ücretleri gibi konular söz konusu olduğunda bazı insanlar bu işin kolay olduğunu düşünmektedir. Kendileri bu şekilde düşünüyor olsunlar bize göre bilimsel araştırma hazırlamak gerçek manada zor ve zahmetli süreçlerdir. Bu durumun neticesinde bizim anlatmaya çalıştığımız öncelikle iş tanımı yapılması gerektiğidir. Yani sizler bizden tam olarak ne istiyorsunuz ve daha da önemlisi biz sizin bu isteklerinize karşılık verebilecek durumda mıyız? Açıkçası bununla alakalı fikir verebilmek için ilk yapılması gereken sizin çalışmanızla alakalı çeşitli bilgileri bizimle paylaşmanızdır. Sözgelimi konu belli mi veya içindekiler oluşturulmuş mu bunu bilmemiz gerekiyor. Ya da şu ana dek çeşitli hazırlıklarınız oldu veya bir miktar yazdıysanız tez hazırlama süreci ile alakalı tüm yaptıklarınızı bilmek ve görmek isteriz. Ancak bunları yaparsanız biz sizin çalışmanızı inceleyip ona göre değerlendirme yapabiliriz. Aksi durumda yapabileceklerimiz son derece sınırlı olacağından dolayı size yardımcı olup olamayacağımızı net olarak ortaya koymak mümkün olmayacaktır. Böylece yüksek lisans tezi danışmanlık ücretleri hususunda tekliflerle ilgili bilgi talep etmeden önce lütfen bizden ne istediğinizi somut biçimde ortaya koyunuz. Bu bilgilerin ortaya konulması neticesinde danışmanlıktan kastınızın tam olarak ne olduğunu anlamamız ve teklifimizi buna göre oluşturmamız mümkün olacaktır.

 

 

 

 

İçindekiler

Yüksek Lisans Tezi Danışmanlık Ücretleri……………………………………………………. 1

İçindekiler……………………………………………………………………………………………………. 2

  1. Hızlı Yüksek Lisans Tezi Yazmak………………………………………………………….. 2
  2. Basit Düşün ve Tezi Yazmaya Başla……………………………………………………….. 3
  3. Doğru Konu Belirlediniz Mi?…………………………………………………………………. 3
  4. Tez Yazımıyla Alakalı Ne Biliyorsunuz?…………………………………………………. 4
  5. Profesyonel Tez Destek Size Neler Sağlar……………………………………………….. 4

 

 

1. Hızlı Yüksek Lisans Tezi Yazmak

Bazı öğrencilerin kendi başlarına süreci üstlenmek istemeleri neticesinde işlemleri basite aldıklarını gözlemliyoruz. Aslında basite almayı biz de destekliyoruz ancak burada ifade edilen hızlı yüksek lisans tezi yazmak ve aslında bu işlemin son derece kolay olduğunu ifade etmektir. Bizim burada itirazımız tam olarak bu noktayadır. Çünkü kendi yapacağımız işlemlerle alakalı tam olarak ne istediğini anlayabilmemize imkan olduğu taktirde ancak ve ancak ortaya çıkabilecek iş yükünü tespit etmemiz mümkün olacaktır. Eğer bunu bilmiyorsak, söz konusu süreci nasıl ilerleyeceğini anlayamayacağımızdan ve idrak edemeyeceğimizden dolayı ne var canım hızlı yüksek lisans tezi yazmak son derece kolay diye düşünebiliriz. Böyle diyen kişilere bol şans diliyoruz ve yüksek lisans tezi danışmanlık ücretleri almak için bilgileri iletmelerine dahi gerek olmadığını düşünüyoruz.

 

 

2. Basit Düşün ve Tezi Yazmaya Başla

Peki bir öğrenci olarak sizin yapmanız gerekenler nelerdir? Bize göre ilk olarak yapmanız gereken basit düşün ve tezi yazmaya başla düsturudur. Üst kısımda bu işin kolay olmadığını ifade ettik ancak çok zorlu süreçlerden meydana gelip kafa karışıklığı oluşturacak denli de karmaşık süreçlerden meydana gelmediğini ifade etmek gerekir. Şu bir gerçek ki ortaya ciddi manada bir emek koyulması gerekiyor. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Konuşmanın tamamında ve bu makalenin her kısmında bu hususu zihinlerden çıkarmamanızı rica ediyoruz. Ancak ortaya bir emek koymak gerektiği ile ilgili konu tartışmaya açık olmasa da bu işin dünyanın en zor işi olduğu gibi bir mana çıkarılmamalıdır. Bize göre öğrencilerin en çok problem yaşadığı. yüksek lisans tezi danışmanlık ücretleri araştırmak yerine açıkçası işlemlere bir şekilde başlamak olmalıdır. Emin olunuz danışmanla düzenli şekilde görüşebiliyorsanız, bu işlemlere başladığınız taktirde bir gün bakmışsınız sonu mutlaka gelecektir. Yeter ki siz emek verip tez hazırlama aşaması ile alakalı gerekenleri yapın.

 

3. Doğru Konu Belirlediniz Mi?

Tez yazımı ile ilgili problem yaşayan öğrencilerin pek çoğunun sorunu konuyla alakalıdır. Peki siz doğru konu belirlediniz mi? Açıkçası bu konuda ilk yapmanız gereken altyapı taramak suretiyle gerekli literatürün olup olmadığını araştırmaktır. Eğer literatür altyapısı var ve siz de bu konuya ilgi duyuyorsanız kesinlikle bir şekilde başarıya ulaşmanız mümkün olacaktır. Ancak doğru konudan kastınız bir danışmanla koordine olabileceğiniz konulardır. Hatta burada bir cümleyle eklemek gerekirse danışman öğretim üyesinin seçimi de doğru konu belirlemek kadar önemli bir husustur. Danışmanın ilgi alanına girmeyen ya da bilgi sahibi olmadığı konularla alakalı çalışma yaparsanız emin olunuz ileride çıkmaza girmeniz mümkün olacaktır. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak adına tez yazım aşamasına geldiğinizde doğru konu belirlemeye dikkat dikkat ediniz. Doğru kavramı herkese göre görecelilik gösterir olsa bile yukarıda anlatılan birkaç nokta dahi sizin için doğru konularla alakalı ne demek istediğimizi ifade edecektir diye düşünüyoruz.

 

 

4. Tez Yazımıyla Alakalı Ne Biliyorsunuz?

Buraya kadar anılan her şey normal ancak peki ya siz bir öğrenci olarak özellikle de yüksek lisans seviyesinde tez yazımı ile alakalı ne biliyorsunuz? Pek çok kişi bilimsel araştırma yöntemleri dersi almaktadır ancak bu programlarda meydana getirilen dersler genellikle yeterli görünmemektedir. Üstüne üstlük daha kötüsü derslerin genellikle kredisi olmakta ve siz bilimsel araştırma yöntemleri dersinde hiç gitmeseniz dahi herhangi bir yaptırım söz konusu olmamaktadır. Bu durum neticesinde ise öğrencilerin derse ilgi düzeylerinin zayıf olduğu zaten puan olarak da bir avantajı olmaması nedeniyle söz konusu derslere sıklıkla gitmedikleri görülmektedir. Bunun yanında sistemsel problemlere ek olarak öğrencilerin ilgisizliği ile benzer şekilde sürece sekte vurmaktadır. İlgi duyulmadığından dolayı derslere devam edilmez sonra bir bakmışsınız teslim zamanı gelmiş. Oysa ortada hiçbir şey olmadığından dolayı hemen panik haliyle acil yüksek lisans tezi danışmanlık ücretleri arayış içerisine girilir. Peki zaman kıstası devrederken size nasıl bir yardım dokunacağını hiç düşündünüz mü?

 

5. Profesyonel Tez Destek Size Neler Sağlar

Toparlayacak olursak profesyonel tez destek size neler sağlar öncelikle bunu bir düşünmeniz gerekiyor. Konuyla alakalı hizmet veren bir kurum olarak hizmet sınırlarımızı ve iş tanımlarımızı karşılaşabileceğimiz en açık şekilde tanımlayan firmalardan biri olduğumuzu önemle vurgulamak isteriz. Ancak burada bizim sağladıklarımızdan ziyade sizin bir öğrenci olarak yüksek lisans tezi danışmanlık ücretleri arayışı içerisinde olduğunuz bu dönemde tam olarak ne istediğinizi bize göre temel belirleyici konumundadır. Örnek vermek gerekirse doğrudan alıntı yapmayı bilmeyen bir öğrenciye biz ne verebiliriz? Ya da kaynak göstermeyle alakalı temel bilgiden yoksun bir öğrencinin nasıl bir başarıya ulaşması mümkün olsun? Elbette bazı hususları biz çalışma sahibine aktarıyoruz ve anlatıyoruz. Ve hatta sorularını yanıtlayarak merak ettiklerini aktarmaya çalışıyoruz. Yine de bizim anlatacak olmamıza rağmen çalışma sahibinin gerekiyorsa araştırmacı icap eder. Kısacası biz bu şekilde bir yaklaşım kesinlikle kabul etmiyoruz bilimsel araştırmalardaki sunulan profesyonel danışmanlık hizmetleri, hizmete aldım gerisine karışmam şeklinde söz konusu dahi olamaz. Bu durumda sizin yapmanız gereken dikkatle üzerinde durmak ve anlamadığınız yerleri bize sormak olacaktır. Özellikle istatistik veri analizi ve teknik konularla alakalı bilginiz yoksa zaten bunları kısa sürede öğrenmeniz de mümkün değildir. O halde sizin yapmanız gereken merak edilenleri bize sormak ve mümkün olduğu taktirde bunları tam manasıyla öğrenmek olmalıdır. Sonuçta yüksek lisans tezi hazırlama sürecinde hizmetlerimizle alakalı destek almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Veya araştırmalarınıza devam etmek istiyorsanız diğer bilimsel yayınlarımızı inceleyebilirsiniz.

Kategori: Yüksek LisansEtiket: Daily Views: 1Total Views: 127

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular