Tr Tez Hakkımızda

 

Bilimsel araştırma ve akademik danışmanlık süreci ile alakalı faaliyet gösteren işletmemiz yıllardır müşteri odaklı faaliyetlerine devam etmeye gayret göstermektedir. İnsanların mutluluğuna katkı yapmak amacıyla çıktığımız bu yolda yalnızca uzmanlığımızın bulunduğu disiplinlerde bilimsel araştırmaları üstleniyoruz. Üstelik özellikle vurgulamak istediğimiz bir nokta vardır. Bu iş bizim ekiş olarak yaptığımız veya boş zamanlarımızda yerine getirdiğimiz bir faaliyet değildir. TR Tez’in tek işi bilimsel araştırma faaliyetleri ve akademik danışmanlıktır.

 

İÇİNDEKİLER

Tr Tez Hakkımızda………………………………………………………………………………………. 1

İÇİNDEKİLER…………………………………………………………………………………………….. 1

Tr Tez Nedir?…………………………………………………………………………………………… 2

Tr Tez Hizmet Koşulları……………………………………………………………………………. 2

Tr Tez Nasıl Hizmet Sunar?………………………………………………………………………. 3

Somut Dosya Teslim Edilir Mi?…………………………………………………………………. 3

Dijital Hizmet Almanın Dezavantajı Var Mı?………………………………………………. 3

Nasıl Hizmet Alınır?…………………………………………………………………………………. 4

Her Alanda Çalışma Yapılır Mı?………………………………………………………………… 4

Veri Toplama Hizmeti Var Mı?………………………………………………………………….. 5

Etik Kurul Başvuru Formu ve Tez Öneri Formu Hazırlama…………………………… 5

 

 

Tr Tez Nedir?

TR tez bilimsel araştırmalar yapan bir işletmedir. Aynı zamanda anket veri analizi ve çeşitli redaksiyon işlemleri yapan profesyonel danışmanlık firmasıdır.

 

Tr Tez Hizmet Koşulları

Tez faaliyetlerini müşteri odaklı yürütüyor olsak bile elbette kendimize ait bazı hizmet koşulları bulunmaktadır. Pek çoğunuzun bildiği üzere yüksek lisans tez yazım süreci gerçek manada pek çok belirsizlik içermektedir. Ayrıca süreç genel manada öznel kavramlar içerdiğinden dolayı genel bir standarttan bahsetmek çoğunlukla mümkün olmamaktadır. Aslında bakıldığı zaman bilimsel araştırma faaliyetlerinin temel problemi tam olarak burasıdır. Çünkü siz yakın zamanda aynı danışmandan süreci tamamlamış olan bir arkadaşınızdan çeşitli fikirler aldığınızda bazı durumlarda sizin için bu elde edilen bilgilerin anlamı olmayacaktır. Danışman aynı olsa bile talepler değişkenlik gösterecektir. Oysa ortada bir standarttan bahsediyor olsaydık detaylar değişkenlik gösterecek olmakla birlikte yüksek lisans dönemi projesi yazım aşaması her iki öğrenci için de aşağı yukarı aynı şekilde ilerlemek durumundaydı. Ancak uzun yıllardır gözlemlediğimiz üzere akademik danışmanlık süreçleri ile alakalı bu hususta bahsetme genellikle mümkün olmamaktadır. Hizmet koşullarımızla alakalı bahsedeceğimiz bir diğer nokta ise kesinlikle bilimsel ilkelere bağlı faaliyetler yürüttüğümüz gerçeğidir. Bazı durumlarda hizmet talebinde bulunan kimseler niteliksiz çalışmalar talep edebilmektedir. Biz bu tür yaklaşımları kabul etmediğimizden dolayı söz konusu çalışmalara olumsuz yanıt veriyoruz. Hizmet koşullarımızla alakalı aslında çalışma sahibi olarak sizden beklentimiz sadece işlemlerin yazılı olarak yürütülmesi ve yapılan işlemleri birkaç kez okumanız olacaktır. Bunlar bizim açımızdan yarar sağlayabileceği gibi aynı zamanda sizler için de faydalı olacaktır. Son olarak bu başlıkta bahsetmek istediğimiz bir diğer nokta ise tamamen sizden gelen bilgilere göre proje odaklı hizmet verdiğimizdir. Yani siz çalışma sahibi olarak bize ihtiyaçlarınızı iletiyorsunuz sonrasında yapılacak inceleme neticesinde eğer size faydalı olabileceksek birlikte ortak bir çalışma takvimi belirliyoruz. Devamını da ise bu takvime uygun şekilde yapılacak işlemleri sizlerle paylaşıyoruz.

 

Tr Tez Nasıl Hizmet Sunar?

Öncelikli olarak şunu ifade etmek gerekiyor ki TR Tez tüm yüksek lisans öğrencilerine tez yazım süreci ile alakalı destek olamaz. Bunun kapasitemizle alakalı bir gerekçesi olduğu gibi aynı zamanda da uzmanlık alanımızla alakalı gerekçeleri bulunmaktadır. Bu sebepledir ki hizmet sunulması için öncelikle sizden bölüm, konu, teslim tarihi ve sayfa sayısı gibi çeşitli bilgiler talep edilmektedir. Eğer istenen bilgiler sizden iletilirse sonrasında biz inceleme yapıyoruz ve ona göre geri bildirimde bulunuyoruz. Uzmanlık alanımızın bulunduğu konu söz konusu ise ve bizim de çalışma takvimimizde uygunluk varsa size olumlu geri bildirimde bulunuyoruz. Sonrasında siz de koşulları uygun görür ve sürecin başlatılmasını onaylarsanız işlemleri başlatıyoruz. Birlikte çalışma takvimi meydana getirip ona göre anlaşılan zamanda yapılan ilerlemeleri sizlerle paylaşıyoruz.

 

Somut Dosya Teslim Edilir Mi?

TR tez dijital platformlar üzerinden hizmet verdiğinden dolayı somut biçimde çıktı alınmış bir dosya teslim edilmez. Kısacası yüksek lisans tez hazırlama süreçleri ile alakalı destek alan kimselere formatı hazırlanmış biçimde çıktı alacak dosya iletilmektedir. Bu dosya tercihe göre Word veya PDF formatında olabilir.

 

Dijital Hizmet Almanın Dezavantajı Var Mı?

Aslında bu sorunun kısa yanıtı hem evet hem hayır olacaktır. Çünkü 2024 yılında olduğumuz düşünülürse dijital hizmet almak pek çok kişi için sıradan bir şey olmakla birlikte bazı kimseler için de henüz tanışmadığı süreçtir. Bu noktada insanların bazı durumlarla alakalı ön yargılı olmaları kuvvetle muhtemeldir. Özellikle de kötü niyetli ve dolandırıcı kimselerin bu tür alanlarda olması nedeniyle insanların paralarını kaybetme korkusu ön plana çıkabilmektedir. Aslında paradan daha önemlisi de zaman faktörü devreye girdiğinden dolayı teslim zamanı yaklaştığı için sorunu ortadan kaldıramama stresi başlayacaktır. Kısacası iyi araştırma yapıp doğru değerlendirme yaparsınız dijital olarak hizmet almanın size bir zararı olmayacaktır. Bu noktada akademik danışmanlık hizmeti almak isteyen kimseler için önerimiz genellikle referans üzeri bir kuruma ulaşmak olacaktır. Eğer bu şekilde yaparsanız emin olunuz süreç sizin için daha kolay ilerleyecektir. Bu bilinçle hareket eden işletmemiz tüm enerjisini tüketici memnuniyetine adamaktadır. Böylelikle memnun müşteriler bizi birilerine mutlaka anlatacaktır. Dürüst biçimde faaliyetlerine devam eden işletmemiz bu konuda hakkaniyetli davranmakta ve müşteri memnuniyetini her daim ön planda tutmaktadır. Sizlerin güvenini kaybetmemek için her şeyi yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

 

Nasıl Hizmet Alınır?

En basit şekilde ifade edecek olursak başvuru yapan kimselerin bölüm, konu, sayfa sayısı ve teslim tarihi gibi bilgileri bize iletmesini bekliyoruz. Bu bilgilerin bize ulaşması akabinde ön araştırmamızı yapıyor, neticesinde olumlu veya olumsuz yanıt veriyoruz. Eğer olumlu yanıt verirsek ve siz de bu koşulları onaylarsanız süreci başlatmak için ortak bir çalışma takvimi belirliyoruz. İşte hizmet almak bu kadar kolay.

 

Her Alanda Çalışma Yapılır Mı?

Bilimsel araştırmalarda hangi disiplinle alakalı hizmet alacaksanız uzmanlığın bulunması son derece önemlidir. Bu sebepledir ki her alanda tez veya dönem projesi yazım süreci ile alakalı faaliyette bulunmamız mümkün değildir. Kısacası yalnızca uzmanlığımızın bulunduğu disiplinlerde tez veya dönem projesi ile alakalı profesyonel hizmetler sunmaktayız. Ayrıca SPSS veri analizi, tez formatı düzenleme gibi alanlarda da disiplin ayırt etmeksizin hizmet veriyoruz. Çünkü bunlar teknik konulardır ve kendi içlerinde ayrı bir uzmanlık gerektirmektedir.

 

Veri Toplama Hizmeti Var Mı?

İstatistik analiz talep edilen çalışmalarda bildiğiniz üzere verilerin toplanması gerekir. Bizim veri toplama ile alakalı herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır. Veri toplama süreçleri tamamen çalışma sahibi olarak sizlerin yerine getirmesi gereken işlemlerden oluşmaktadır. Bunun birinci nedeni veri toplamak pratik değildir. İkinci nedeni ise veri toplamak ekonomik bir yöntem değildir. Bu sebepledir ki çalışmayı hazırlayan kişi olarak verileri sizin toplamanız gerekir. Verileri toplayıp sistemli biçimde bize iletirseniz yapılacak istatistik analizler neticesinde bunlar bulgular haline getiriyoruz.

 

Etik Kurul Başvuru Formu ve Tez Öneri Formu Hazırlama

Profesyonel akademik danışmanlık hizmetleri veren bir kurum olarak tez ya da dönem projesi yazım süreci ile alakalı hizmetlerimizi zaten anlatmıştık. Buna ek olarak etik kurul başvuru formu ve tez öneri formu hazırlama konuları ile alakalı da hizmetlerimizin bulunduğunu ifade etmek isteriz. Yüksek lisans tezlerinin ön hazırlığı olarak ifade edilen bu çalışmalar her okulda talep edilmemekle birlikte eğer sizin bölümünüzde talep ediliyorsa hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size teklif verebilmemiz için enstitünüzün etik kurul başvuru formu ve tez öneri formu dosyalarını bize iletmenizi rica ediyoruz. Sonrasında değerlendirme yapıp teklifimizi sizlere ileteceğiz.

 

Detaylı Bilgi Almak İçin İletişim Kurunuz!