Üniversite Bölümleri Tez Danışmanlığı

Fakülte kısımlarından başlamak üzere üniversite bölümleri tez danışmanlığı hakkında tüm akademik seviyelerde tez/proje yazmak ve bunu başarılı şekilde jüri heyetine karşı savunmak icap eder. Tezsiz programlarda çoğu üniversitede henüz savunma sınavı yapılmıyor olsa bile bazı enstitülerde yüksek lisans dönem projesinde savunma yapılmaktadır. Söz konusu programlarda eğitim gören talebeler aynı tezli programlarda olduğu gibi projeyi savunmaktadırlar. Sizler tezsiz yüksek lisans eğitimine devam etmek için üniversite ve enstitüleri araştırıyorsanız bu koşula özellikle dikkat etmenizi öneriyoruz. Açıkçası yüksek lisans dönem projesinde neden savunma sınavı ile uğraşayım ki diye düşünüyor insan. Takdir elbette size ait olmakla birlikte bizim görüşümüz bu yöndedir ki eğer illa sunum yapılacaksa tezli programlarda eğitimi tamamlamak daha mantıklı gelmektedir.

1. Üniversite Bölümleri Hakkında

Çoğu talebenin üniversite bölümleri hakkında eğitime başlamadan önce sınırlı bilgisi bulunmaktadır. Elbette tüm detayları ile tercih yapacağı program hakkında bilgisi olan kimseler olmakla birlikte bizim anlatmaya çalıştığımız çoğunluğun ne durumda olduğudur. Anlatılan biçimde öğrencilerin sınırlı bilgisi söz konusu olunca eğitime başladıktan kısa süre sonra aslında söz konusu bölümün ilgili öğrenciye pek hitap etmediği anlaşılıyor. Hepinizin bildiği üzere eğer tercih yaptıysanız sonraki yıl puanınız ciddi manada kırılmaktadır. O halde bunun Türkçe ’si hatalı tercihin maliyeti sizin için minimum 2 yıl olacaktır. Bu sebepledir ki tercih dönemlerinde ince eleyip sık dokuyunuz ve mümkün olduğunca tercih yapacağınız üniversite bölümleri hakkında kapsamlı araştırma yapınız.

2. En Çok Tercih Edilen Üniversite Bölümleri

2022 yılı itibariyle bakıldığında en çok tercih edilen üniversite bölümleri hususunda yorum yapmak pek olası değildir. Çünkü kontenjanlar neredeyse %100 oranında doldu (son yıllarda benzer olayla karşılaşılmamıştır). Bu demektir ki ülkemizdeki tüm akademik programlara ilgi vardır. Bu bilgiye rağmen mühendislik bölümleri, hukuk, tıp, öğretmenlik ve işletme gibi bölümlerin en çok tercih edilen akademik programlardan olduğunu ifade edebiliriz.

3. Tez Danışmanlığı Merkezi

Yukarıda anlatılanlardan hareketle üniversitelere olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Bu konuda öğrencilerin akademik çalışmalarla ilgili tez danışmanlığı merkezi arayışları söz konusu olabilmektedir. Çünkü tez formatlama ve düzenleme işlemleri yanında çıktı alma gibi eylemler için bu tür ihtiyaçlarla karşılaşılmaktadır. Bizim çıktı alma gibi konularda faaliyetimiz yoktur. Ancak format düzenleme, istatistik veri analizi, yabancı dilden çeviri ve kaynak tarama gibi hizmet alanlarında profesyonel faaliyetlerimiz vardır. Süreçle ve faaliyetlerimizle ilgili kapsamlı bilgi almak için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular