Ücretli Tez Danışmanlığı Nasıl Alınıyor?

Özellikle yüksek lisans düzeyi eğitim gören kimselere yönelik bilgilendirme makalelerimizin bir diğeri ile sizlerleyiz. Ücretli tez danışmanlığı nasıl alınıyor? Başlıklı bu makalemizde merak eden kimselerin SPSS veri analizi destek hizmetleri başta olmak üzere gereksinim duydukları alanlarda ne şekilde profesyonel yardım alabileceklerine açıklık getireceğiz. Bununla alakalı birkaç alt başlık halinde bildiklerimizi sizlere aktarmaya çalışacağız.

 

1. Tez Yazım Aşamaları

İlk olarak tez yazım aşamaları hususunda belirli birkaç grubun bulunduğunu ve bunların kategorize edilmesi neticesinde işin gerektirdiklerinin ortaya çıkacağını vurgulamak gerekiyor. Bize göre olması gereken tezin literatür ve araştırma yöntemi isimli iki ana kategorisi vardır. Bunun dışında ise bahsedilen iki adımın tamamlanması neticesinde özet-sonuç kısımlarının oluşturulması ve formatla alakalı biçimsel düzenlemeler kalıyor. Teslim sonrası işlemler ve tez önerisi hazırlama kısımlarını da dahil edersek aslında toplamda altı ana kategoriden bahsetmek mümkündür. Bunların her biri kendi içerisinde mühimdir ve tez hazırlama aşamasıyla alakalı biri çok önemli, diğeri önemsiz gibi yaklaşımda bulunmak mümkün görünmemektedir.

 

2. Hangi Aşamalarda Tez Danışmanlığı Almalı

Yukarıda açıklamaya çalıştığımız altı (6) aşamayla alakalı hangi aşamalarda tez danışmanlığı almalı diye merak edenler için kesin-kati yorumda bulunmamız mümkün değildir. Aslında üniversite öğrencisi için sorunun kısaca yanıtı hangi noktada eksiklik söz konusu ise tam da orasıyla alakalı tez destek alınabileceği gerçeğidir. Sonuçta sizin çok iyi bildiğiniz işlemler hakkında başka bir yüksek lisans öğrencisi hiçbir şey bilmiyor olabilir. Böyle durumlarda hangi başlıklarla alakalı destek alınması gerektiğini öneremeyiz. Veyahut siz İngilizce bilmiyorsanız ve dönem projesi yazarken danışmanınız size yabancı kaynak kullan diyorsa yapabileceğiniz tek işlem yakınlarınızdan ya da profesyonel olarak çeviri yapan yerlerden yardım talep etmek olacaktır. Ancak İngilizce düzeyi mükemmel olan yüksek lisans öğrencisi için bu desteğe hiçbir durumda gerek olmayacak gibi görünüyor.

 

3. Ücretli Tez Danışmanlığı Bul

Sonuç olarak aslında sizin ne tür desteğe gereksinim duyduğunuz ücretli tez danışmanlığı bul sorusuna alacağınız yanıtı doğrudan etkileyecektir. Anlatılanlar tamamen kişiye özel ve ilgili üniversite öğrencisinin gereksinimlerine göre ortaya çıkabilmektedir. Eğer ki yüksek lisans dönem projesi veyahut teziyle alakalı anket uygulaması yaptıysanız ücretli olarak SPSS veri analizi yapan kişi ya da kurumlarla çalışma yapmak durumundasınız. Aksi durumda istatistik veri analizini yerine getirmeniz söz konusu dahi olamaz. Ki bu işlemler tezinizin metodoloji yani yöntem bölümünü meydana getireceğiz için olası problem durumunda başarılı biçimde tez savunmasını gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Kategori: TezEtiket: Daily Views: 1Total Views: 421

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular