Tez Yardım Siteleri Arasında Doğru Seçim

Eğitim düzeyi ne olursa olsun akademik araştırma yapmak genel olarak zorlayıcı olmaktadır. Bu noktada sorun yaşan öğrenciler tez yardım siteleri aracılığı ile bazı durumlarda profesyonel destek alabilmekte ve böylece işlemleri bir nebze bile olsa kolaylama imkanına sahip olmaktadır. Aslında en basit olarak kaynak gösterme yöntemlerini ve ne şekilde kaynak gösterildiğini öğrenmeniz bile sizlere yüksek lisans tezi yazma sürecinde düşündüğünüzden fazla düzeyde katkı sunacaktır. Bunun için her ne kadar kendinizin işlemleri yapmasını istiyor olursanız olun, tez nasıl hazırlanır gibi bilgi verici yayınları inceleyiniz. Böylece yapacağınız çalışmalar neticesinde olması gereken en yakın tez ya da dönem projesi meydana getirecek ve mezun olmanızın önündeki bu son engeli aşabileceksiniz. Sonuçta fazla bilgi hiçbir durumda zarar vermez ve en kötü durumda kendi tez/proje sisteminizi gözden geçirme şansına sahip olursunuz. Ek olarak kredisiz olması münasebetiyle çok fazla ilgi görmeyen bilimsel araştırma yöntemleri derslerine mutlak suretle katılınız. Belki not ortalamanızı etkilemez ancak emin olun bu derslere tam manası ile katılmak tez hazırlama aşamasında ortaya koyacağınız emeği ciddi manada azaltacaktır.

1-) Tez Hazırlama Basit Tüyolar

Bugüne dek gözlemlediğimiz üzere danışmanların kendi içlerinde mutabık olmadıkları anlaşılmaktadır. Çünkü tez hazırlama basit tüyolar konusunda çok kez birbiri ile çelişen bilgi paylaştıklarını ve bunların açıkçası siyah ile beyaz kadar farklı olduğunu düşünüyoruz. Bu bilgiyi paylaşmamızın nedeni mutlaka bizim ortaya koyduğumuz bilgilere birileri eleştiri getirecektir. Eleştiri doğal karşılanmakla birlikte yıllardır yüksek lisans tezleri meydana getirmeye katkıda bulunduğumuzdan dolayı açıkçası kendi tecrübelerimizi ortaya koyduğumuzu ifade etmek isteriz. Öncelikle nasıl yapacağınızı bilmiyoruz ancak bir şekilde motivasyon sağlamalısınız. Yani tez yazım aşamasına karşı motive olmazsanız başarı çok zor gelir. Artık mezun olmak için motive mi olursunuz, kariyerinizde terfi için son adım olduğunu mu düşünürsünüz bilmiyoruz ancak bir noktada önemli düzeyde motive olmanız gerektiğini biliniz. Devamında ise ilgi duyduğunuz, incelemekten araştırmaktan zevk aldığınız konular üzerine araştırma yapınız. Tüm bunları yaparken sıkı iletişim kurabileceğiniz ve sizi yönlendirebilecek tez danışmanı seçmeniz elzemdir. Sonrasında geriye kalan yüksek lisans öğrencisine yakışır biçimde planlama yapmak ve bu plana sadık olacak şekilde emeğin ortaya konulması icap etmektedir.

Bitirme Tezi Yardımı İsteyin

Bitirme Tezi Yardımı İsteyin

2-) Tez Yardım Nasıl Alınır

Çoğu öğrencinin en büyük hatası yardıma ihtiyacı olduğunu bile bilmemesidir. Örneğin tez yardım nasıl alınır konusunda bihaber kimseler bizi arıyor ve tezimi bitirdim ancak %90 alıntı var. Arkadaşlar yüzde doksan düzeyinde alıntı olan yüksek lisans tezini bitirdim demek en basit ifade ile ayıptır. Çünkü bu çalışmanın neredeyse tamamı başkalarının eserlerinden çalınmış (intihal-bilgi hırsızlığı) biçimde meydana getirilmiştir. Siz bunun için ne emek verdiniz kopyala-yapıştır yapmaktan başka? Bu bilgiyi paylaşan kimsenin henüz sadece konu belirlemiş kabul edildiğini ifade etmemiz gerekir. Böyle bir tez ya da yüksek lisans dönem projesi ile başarılı olmanız imkan dahilinde değildir. Bize göre tez yardım siteleri aracılığı ile destek alacaksanız öncelikle kendinizi tanımanız ve neyi nasıl yapacağınızı kestirmeniz olacaktır. Eğer sizler eksiklerinizi tespit ederseniz o noktalarda profesyonel tez destek alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse literatürle ilgili araştırmaları yapıyorsunuz ve devamında anket uyguluyorsunuz. SPSS veya Lisrel programını bilmiyorsunuz siz bu analizleri yapamayacaksınız demektir. O halde tez teslim zamanı yaklaşıyorken beklemenin anlamı yoktur ve verileri topladığınız andan itibaren tez analiz kısmı için destek hizmeti almalısınız.

3-) Tez Yardım Siteleri Bulmak

İşin en kolay yanı olarak tez yardım siteleri bulmak gösterilebilir. Çünkü internet arama motorları ya da çevrenizden söz konusu süreçle ilgili hizmet almış kimseler tez yazım süreciyle incelemenize katkıda bulunabilir. Ancak mühim olan yüksek lisans öğrencisi olarak sizlerin neye ihtiyacınızın olduğunu anlayabilmenizdir. O halde yapılması gereken tez yazım aşamasında neye ihtiyaç duyduğumuzu tespit etmek ve buna göre hizmet alım planı yapmaktır. Devamında yapılacak incelemeler neticesinde kendi aklınızdaki tez hazırlama sürecine uygun hizmet verebilecek kurumlarla çalışabilirsiniz. Bunun için acele etmeden karşılıklı şartları ortaya koymak icap eder. Lütfen tek kriteriniz ücret olmasın ama en pahalı kurumla çalışın demek olmayan bu cümleyi de iyi anlamanızı öneriyoruz.

4-) Tez Sitesi Bulmadan Önce Bunları Yapın

Çoğu kimsenin merak ettiği işlemlere nereden başlama noktasında naçizane birkaç önerimiz olacaktır. Tez sitesi bulmadan önce bunları yapın başlığımızda ilk olarak yazım formatı konusu dikkate alınacaktır. Bu format tablo yaparken bile önemli mi diye düşünenler için kötü haber; evet, önemlidir. Geçenlerde arkadaşımızdan öğrendiğimiz üzere teslim ettiği yüksek lisans tezi sağ ve sol kenarlarda tablo çizgileri olduğu için geri gönderildi. Bırakınız tablo isminin puntosu ve yazı karakterini tablonun çizgilerini bile inceleyen enstitü düşünün artık tez yazım süreci sonucunda teslim edilen dosyada neler arar. O halde yapılması gereken yazım kılavuzunu tedarik etmek ve ilgili kimselerle paylaşma olmalıdır. Örnek olması adına biz İstanbul Medeniyet Üniversitesi tez yazım kılavuzunu buraya bırakıyoruz. https://enstitu.medeniyet.edu.tr/tr/yonetmelik-ve-yonergeler/tez-yazim-kurallari İncelemek isterseniz göz gezdiriniz ancak tez hazırlama aşamasında kendi okulunuzun internet sayfasından bilgileri kontrol etmenizi öneriyoruz. Bunun yanında hizmet alımı yapmayı planladığınız yerlerle ilgili kapsamlı inceleme yapmanızı ve farklı zamanlarda kendileriyle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

İstanbul Tez Yazdırma Merkezi

5-) En İyi Tez Yardım Siteleri Hakkında

Tüm bu anlatılanların sonucunda araştırmakta bulunulan en iyi tez yardım siteleri hakkında sıkı irdeleme yapmak icap eder. Çünkü biriyle çalışacağız ancak kiminle sorusu zihinlerde belirmektedir. Üstelik her insanın tüketim alışkanlığı farklıdır ve buna göre alternatifleri değerlendirme kıstasları vardır. Bizim düşüncemize göre kendi kararınızı kendiniz vermeniz gerekir ancak bunun için de yüksek lisans tez hazırlama aşamasına kabaca bile olsa hakim olmanız gerekmektedir. Size önerimiz öncelikle hangi adımların zorunlu olduğu ve tezde nerelere odaklanılması gerektiğini belirleyiniz. Devamında hangi kısım ya da kısımlarda tez destek alacağınıza karar verip incelemeye başlamak gerekir. Detaylar için bizimle iletişime geçiniz.

Tez konusunda yardım alabileceğiniz diğer güvenilir siteleri aşağıda sıralanmıştır.

Kalem Tez Hazırlama

Yüksek Lisans Tez Merkezi

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular