Tez Yardım Danışmanı

Akademik çalışmalar komplike süreçlerden meydana geldiğinden dolayı zaman zaman tez yardım danışmanı gerekli olabilmektedir. Özellikle istatistik veri analiz gibi kısımlarla alakalı pek çok öğrencinin bilgi sahibi olmaması ya da daha doğru ifadeyle sınırlı düzeyde bilgi sahibi olması nedeniyle başka kişilerden destek alması kaçınılmaz olabilmektedir. Hal böyle olunca anket verileri topladıktan sonra bulgular kısmını başka bir kişi veya kurumdan destek almak suretiyle meydana getirmeniz mümkündür. Çok nadir de olsa bazı danışmanlar istatistik veri analizi ile alakalı bilgi sahibi olduklarından dolayı öğrencilerine yardım edebilmektedirler. Tez danışmanınız bu şekilde bir öneriyle size geliyorsa bu fırsatı kaçırmamanızı öneriyoruz: çok şanslısınız.

1-) Tez Yardım Danışmanı Ne Demek

Öncelikle tez yardım danışmanı ne demek sorusuna yanıt arayalım. Tezinizle alakalı gereksinim duyduğunuz bazı hususlarla alakalı size destek sunacak kişi veya kurumlara yardımcı diyebiliriz. Bu istatistik veri analizi hususunda destek alacağınız kişi olabileceği gibi tezinizin enstitü yazım kılavuzuna göre düzenlemesi ile alakalı format desteği alacağınız kişi de olabilir. Her halükarda teze/projeye destek olan kimseler olmaları münasebetiyle size destek olacakları ortadadır. Söz gelimi aynı yüksek lisans programından birkaç dönem önce mezun olmuş arkadaşınızın sizinle paylaşacağı fikirler dahi aslında size tez yardım danışmanı olarak nitelendirilebilir.

2-) Tezde Nasıl Yardım Alırım

Yukarıda ifade edildiği gibi tezde nasıl yardım alırım diye merak eden kimseler için yapılması gereken ilk işlem kendinizi tanımak olacaktır. Örnek vermek gerekirse bilimsel araştırma yöntemleri dersinde birkaç saatte öğrendiğimiz SPSS programını kullanmaya tam manasıyla hakim olduğumuzu düşünmek önemli bir yanılgı olacaktır. Dolayısıyla istatistik temel disiplini hakkında bilgi sahibi olmak gerektiğini anlamak gerekiyor. Tez yazarken kendimizle alakalı somut fikirlere sahip olursak eksikliklerimizle alakalı bunları nasıl telafi edeceğimizi düşünmenin yollarını arayabiliriz. Emin olunuz tezle/projeyle alakalı noksanlıklarımızın farkında olmak dahi çok mühim kazanım olarak görülmelidir.

3-) Acil Tez Yardım Destek

Toparlayacak olursak ihtiyaç duyduğumuz anlarda acil tez yardım destek konusunda incelemeler yapabiliriz. Eğer anket verileriniz hazırsa istatistik veri analizi ile alakalı alternatifleri değerlendirmeniz mümkün olacaktır. Bunun dışında konunuzla alakalı yabancı dilde çeviri gerekiyorsa ve siz de İngilizce bilmiyorsanız, İngilizce bilen kişi veya kurumlardan destek alabiliriz. Hele ki danışman öğretim üyesi tezinize yabancı kaynak eklemenizi istiyorsa bu durum kaçınılmazdır. Tez yardım danışmanı veyahut akademik çalışmalarla alakalı ek bilgi almak için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Kategori: TezEtiket: Daily Views: 1Total Views: 407

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular