Ön Lisans Tez Danışmanlığı

Meslek yüksekokulları bazı bölümler için yeterli görülmekle birlikte üniversitelere ilk açılan bölümlerdendir. Buradaki öğrenciler için ön lisans tez danışmanlığı gerektiği anlarda danışmanları ile görüşerek çeşitli uygulama çalışması yaparlar. Aslında bitirme tezi için değil, tüm akademik programlarda bu gibi uygulamaya yönelik çalışmaları desteklemek gerekiyor. Elbette literatür bilgisini küçümsemiyoruz. Bu da bilim camiası için gereklidir ve olmalıdır ancak bizim ifade etmek istediğimiz daha çok uygulamaya ağırlık verilmesi gerektiğidir. Çünkü insan yazdığını unutabilir ancak yaptığınız çok yüksek oranda hatırlayacaktır. Bu noktada geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek istiyorsak ezberci eğitimden uzaklaşmalı ve uygulamaya maksimum destek vermemiz gerekiyor. Açıkçası sosyal bilimler ya da fen bilimleri açısından ayırt etmeksizin her ne uygulama çalışması ya da deney çalışması yapılırsa bu anlattıklarımız etrafında desteklenmelidir.

Tez İfadelerinin Temelleri

1-) Ön Lisans Programları Hakkında

Hemen hemen meslek yüksekokulu olmayan okul zannediyoruz yoktur. O halde ön lisans programları hakkında yaygın dağılımdan söz etmek hatalı olmaz. Hatta ülkemizde çok fazla olmasa dahi yalnızca meslek yüksekokulu olarak eğitim/öğretim yapan kurumlar bulunmaktadır. Bunlar herhangi bir üniversiteye bağlı olmadıkları gibi fakülte ya da yüksek lisans programları bulunmaz. Aslında niş pazar olarak değerlendirecek olursak doğru eğitim yatırımı olduğu çıkarımında bulunabiliriz. Yakın gelecekte sayıları artacak mı yoksa bunlar lisans programları açacaklar mı? Bu konuyu birlikte takip edip gelişmeleri izleyeceğiz.

yök tez tarama

2-) Tez Danışmanlığı Nedir?

Ön lisans bitirme tezi olarak yönlendirilmiş çalışma talep ediliyor olsa bile tez danışmanlığı nedir? Sorusuna birlikte yanıt arayalım. Meydana getirmeniz gereken tezlerin herhangi bir noktasında kendiniz dışında müdahale söz konusu ise işte bu kategoriye dahil edilebilir. Yani bir noktada yardım aldığınız tüm hususları anlatılan kategoriye dahil edebiliriz. Bu bir arkadaşınız olabilir, kardeşiniz, ablanız ya da bölümden tanıdığınız eski hocanız olabileceği gibi ücreti mukabilinde size destek olan birileri de olabilir. Aslında ön lisans tez danışmanlığı denilince size rehberlik faaliyeti zihinlerde canlanır. Doğrudur ancak biraz dar anlam taşımaktadır. Sizin için SPSS anket analizi ya da tezin Word ortamında formatının düzenlenmesi de destek/danışmanlık olduğundan dolayı bunları unutmamak gerekir.

tez tarama google

3-) Ön Lisans Bitirme Tezleri Destek

Yönlendirilmiş çalışmalar meslek yüksekokullarında çalışma sahibi öğrencilere iletildiğinde ne yapacağını bilemeyenler ön lisans bitirme tezleri destek talebinde bulunmaktadır. Konuyla alakalı öncelikle bölümünüz ve konunuz gibi detaylar gerekmektedir. Eğer bunları iletirseniz sonrasında ön inceleme yapıyoruz ve size geri bildirimde bulunuyoruz. Karşılıklı olarak ortak paydada buluşabilirsek tez destek hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Özellikle istatistik analizler, formatla ilgili konular, yabancı kaynak araştırması en yayın talep gelen alanlar olarak dikkat çektiğinden dolayı, sadece ön lisans olarak değil, tezsiz yüksek lisans programları, tezli programlar ve doktora gibi aşamalarda da profesyonel destek hizmetimiz vardır. Her halükarda ön lisans tez danışmanlığı olsun ya da olmasın bizimle irtibat kurunuz.

4-) Ön Lisans Eğitim Programları

Çoğu üniversitenin kendi amaçları, hedefleri ve maddi planlamaları neticesinde ön lisans eğitim programları şekillenmektedir. Daha önce ifade edildiği gibi her ne kadar YÖK’e bağlı olsalar bile, üniversitelerimiz bazı konularda özerktir ve çeşitli kuralları belirli dengeler etrafında kendi stratejilerine uygun biçimde şekillendirebilirler. Öğrenciler olarak sizlerin tercih etmeyi planladığınız meslek yüksekokullarıyla alakalı ön inceleme yapmanız ve gerekiyorsa ilgili okula gidip bizzat görüşmeniz gerekiyor. Örnek olması açısından burada İstanbul’daki Piri Reis Üniversitesi ön lisans programlarını paylaşalım. Ön lisans programları
Eğer farklı alternatifler düşünüyorsanız ilgili üniversiteyi de araştırınız. Burada paylaşılan kesinlikle reklam vs. çalışması değildir. Her makalemizde farklı üniversitelere sırasıyla yer veriyoruz. Paylaşımın amacı yalnızca örnek olması münasebetiyledir. Ön lisans tez danışmanlığı isimli bu yayınımızda yanlış anlaşılmalara yer vermemek adına buna dikkat ediyoruz. Eğer sponsorlu içerik olursa ilk başlangıç kısımlarında mutlaka belirtilecek ve açıkça not yazılacaktır.

İstanbul Tez Yazdırma Merkezi

5-) Acil Ön Lisans Tez Danışmanı Bul

Yukarıda sıraladığımız hizmetlerle alakalı acil ön lisans tez danışmanı bul düşüncesi içirişinde olanlar için faaliyetlerimizden kısaca bahsedelim. Aslında burada her disiplinde faaliyet gösterdiğimizi ifade etmek biraz iddialı olacaktır. Biz yalnızca uzmanlığımızın bulunduğu disiplinlerde tez hazırlama sürecini üstlenebiliriz. Eğer talep edilen işinizle ilgili en ufak dahi tereddüt yaşarsak emin olunuz size olumsuz yanıt verilecektir. Sizlerin memnuniyeti bizler için son derece önemlidir ve buna karşın bir (1) kişiyi bile memnun edemezsek bu bizi ciddi manada üzecektir. Yapılan araştırmalara göre memnun müşteri duygularını birkaç kişi ile paylaşırken, memnun olmayan kimseler en az 7 (yedi) kişi ile bu acı deneyimi paylaşmaktadır. Bu bilgiden hareketle memnun edilemeyen kimselerin ne derece size zarar verebileceğini düşünün. O halde ön lisans tez danışmanlığı yaparken neden kendimize zarar verelim ki? Eğer uzman değilsek direkt olarak olumsuz yanıt veriyoruz. Kısacası başvuru yapmak istiyorsanız tez veya bitirme projesi hakkında tüm detayları bize iletiniz. Yapılacak incelemeler neticesinde geri bildirimde bulunacağız. Tez yazım ve hazırlama konusuyla alakalı kapsamlı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Kategori: TezDaily Views: 1Total Views: 220

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular