Mimarlık Tez Yazdırma Danışmanlığı

Çokça karşılaştığımız üzere inşaat mühendisliği ile birbirinden ayrılmayan bu disiplin aslında ayrı değerlendirilmelidir. Mimarlık tez yazdırma danışmanlığı hususunda talepleri olan kimselerin genel manada inşaat mühendisliği ile ilişkisi bulunmaz. Çünkü mimar daha çok tasarım ve görselliği ön planda tutarken, mühendis ise dayanıklılık ve hesaplamalar üzerine odaklanmıştır. Hal böyle olunca bütünün bileşenleri olsalar dahi temel disiplin açısından farklı bilim dalları olarak değerlendirilmek durumundadır. Özellikle de iç mimarlık bölümü söz konusu olursa olay tamamen görsellik ve ergonomiye geçmektedir. Zaten iç mimarlık bölümleri bildiğiniz üzere özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul etmektedir. Oysa mühendislik ve mimarlık bölümleri direkt olarak merkezi sınav ile öğrenci kabul etmektedir. Merkezi sınav dışında herhangi bir ön koşul bulunmaz (eğer ilgili üniversite yabancı dil hazırlık gibi şartlar koşmuyorsa).

1. Mimarlık Bölümü Tez Konuları

Öyleyse mimarlık bölümü tez konuları kendi içerisinde ayrı disiplinde değerlendirilmek durumundadır. Bunlara örnek verecek olursak mimari tasarım, geçmişte iz bırakmış ve akım haline gelmiş mimari yaklaşımlar, devletlerin mimari tasarımları (örneğin Osmanlı mimarisi), sürdürülebilir mimarlık, modern tasarımlar, klasik tasarımlar ve yöreye özgün tasarım özellikleri gibi konular mimarlıkla alakalı tez konularının ilgi alanına girmektedir. Elbette burada sayfalar dolusu konu önerisinde veya tahmininde bulunmak mümkündür. Bizim önerimiz konu seçerken bölümünüzde ilgi duyduğunuz alanlara odaklanmanız olacaktır. Tabii ki bunu danışman görüşleri ile birleştirip kendisi ile ortak paydada buluşmak suretiyle tez konusu belirlemeniz en verimli yöntem olacaktır.

2. İç Mimarlık Tezleri Hazırlama

Aslında mimarlığın ayrılmaz parçalarından birisi olmasına rağmen iç mimarlık tezleri hazırlama bazı temel ayrımlarda irdelenmek durumundadır. Çünkü daha çok ergonomiyle alakalı yüksek lisans dönem projeleri ya da tezleri bu disiplinin ilgi alanına girmektedir. Özellikle tasarımda konfor, rahatlık, materyal-malzeme seçimleri, çoklu mekanların tasarımı, geçmişten günümüze yemek yeme bölümleri ve mutfaklar, iç mimarlıkta tasarımın önemi gibi pek çok alternatif konu hem enstitülerde hem de fakültelerde tez veyahut dönem projesi olarak belirlenebilir. Yine mimarlıkta olduğu gibi burada da aynı konuya değineceğiz ve mühim olan sizin danışmanla mutabık olmak koşulu ile uygun gördüğünüz konuyu seçmeniz olacaktır.

3. Mimarlık Tez Danışmanlığı Bul

Sonuçta mimarlık tez danışmanlığı bul araştırması için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer tasarımın yanında mühendislik hesaplamaları yapmak için yazılım vs. gibi destek ihtiyacınız varsa maalesef ki bu hususta hizmet vermiyoruz. Ancak anket veri analizi söz konusu ise SPSS veri analizi noktasında çalışmamız bulunmaktadır. Mimarlık ve iç mimarlık disiplinleriyle alakalı tez yazım süreci hususunda kapsamlı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular