Kıbrıs Üniversiteleri ve Adada Üniversite Eğitimi

KKTC yani Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde çok fazla üniversite faaliyet gösteriyor. Kıbrıs üniversiteleri ve adada üniversite eğitimi son derece gelişmiş olanaklarla birlikte devam etmektedir. Günümüzde irili ufaklı yirminin üzerinde üniversitenin bulunduğu Kıbrıs’ta ciddi sayıda öğrenci potansiyeli bulunduğu görülmektedir. Üstelik sadece Türk öğrenciler değil, dünyadan 100’den fazla ülkeden öğrenci bulunduğu bilgisi paylaşılmıştır. Yani hemen hemen dünyanın pek çok ülkesinden öğrenciler buraya gelmekte ve eğitimlerine devam etmektedir. Ayrıca eğitimin geçmişi artık 40 yıla dayandığından dolayı burada üniversite eğitimi kültürü oluşmuştur diyebiliriz. Yakın gelecekte üniversitelerdeki kapasitelerin ve doğal olarak öğrenci sayısının daha fazla artacağı düşünülmektedir.

1. Girne Üniversitesi

Her bir üniversite için yayın yapmak pek mümkün olmuyor olsa bile Girne Üniversitesi hakkında akademik danışmanlık verildiğini buradan paylaşmak istiyoruz. Eğer ki sizde burada lisans, yüksek lisans ve diğer düzeylerde eğitim görüyorsanız gereksinim duymanız durumunda bitirme projesi ve tez yazımıyla alakalı destek vermek için hazırız. Sizden ricamız eğitim gördüğünüz programla alakalı bizden istediklerinizi iletmeniz ve devamında yapacağımız tez araştırmasının ön raporunu beklemek olacaktır. Yapılacak inceleme neticesinde Kıbrıs üniversiteleri ve adada üniversite eğitimi araştırmasıyla ulaştığınız bizler size olumlu-olumsuz geri bildirimde bulunuyoruz. Eğer olumlu yanıt verirsek fiyatı da sunuyoruz ve siz onaylarsanız çalışmaya başlıyoruz. Girne Üniversitesi’nde yükse lisans programları hakkında bilgi almak istiyorsanız bu linkten ilgili web sayfasını ziyaret edebilirsiniz: https://kyrenia.edu.tr/akademik/lisansustu-egitim-enstitusu/

2. Kıbrıs Amerikan Üniversitesi

Her üniversitenin sistemi kendi içerisinde farklı olsa bile bazı tez yazım kuralları evrenseldir. Kıbrıs Amerikan Üniversitesi kuralları da ana hatlarıyla dünyadaki diğer üniversitelerle aynıdır ancak kendilerine has bazı kuralları ve yazım düzenleri elbette bulunacaktır. Çünkü belirli çerçeve etrafında üniversitelerin hareket alanı bulunur ve yönetmeliklerini çıkarmakta özerktirler. Kıbrıs Amerikan Üniversitesi bitirme tezleri ve yüksek lisans dönem projeleri hakkında hizmet almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu üniversite eğitime devam etmeyi düşünenler için yüksek lisans programlarına buradan ulaşabilirsiniz: https://auc.edu.tr/master-programlari/

3. Kıbrıs İlim Üniversitesi

Daha önce adı Lefkoşa İngiliz Üniversitesi olan ancak güneydeki üniversite ile karıştırılması münasebetiyle adı Kıbrıs İlim Üniversitesi Türkiye’deki İstanbul Aydın Üniversitesi grubuna bağlıdır. Üniversitedeki akademik programlarla alakalı bilgi almak isterseniz buradan internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz: https://www.csu.edu.tr/tr/akademik/ Yaklaşık on (10) yıl önce kurulan okulun önemli ilerleme kat ettiği ve çokça öğrencisi bulunduğu görülmektedir. Burada eğitim gören öğrencilerin tez hazırlama, akademik bitirme tezi veya yüksek lisans dönem projesi yazım süreçleriyle ilgili çeşitli talepleri olabilmektedir. Bu durumda arkadaş çevrelerinden vs. konuyla alakalı yardım almanız mümkün olursa ne ala ancak bazı kimseler için bu pek mümkün olmuyor. Hal böyle olunca da eş-dost çevresinden bunu çözemediğiniz zaman artık profesyonel olarak bu konuda eğitim veren kimselerden destek almak adeta şart oluyor. Tez yazım süreciyle ilgili olarak Kıbrıs üniversiteleri ve adada üniversite eğitimi alan insanlara yönelik olarak faaliyetlerimiz bulunmaktadır. Eğer siz Kıbrıs İlim Üniversitesinde fakülteler, yüksek lisans ya da doktora programlarında eğitim görüyorsanız, tez hazırlama süreciyle alakalı başvuru yapmak için bizimle iletişime geçiniz.

4. Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi

Kıbrıs üniversiteleri ve adada üniversite eğitimi konusunu irdelerken Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi hususunda birkaç cümle kurmadan olmazdı. Gelişmiş sosyal imkanları ile adadaki bir diğer mühim eğitim kurumu olan bu üniversitede eğitim görüyorsanız mezun olma süreci yaklaştığında tez veya dönem projesi yazmanız icap eder. Diğer okullardan önemli farkı olmayan bu aşamada bölümüzden size danışman atanır ve kendisi ile görüşme gerçekleştirirsiniz. Sonrasında devam eden aşamada parça parça hazırlamış olduğunuz tezi/projeyi kendisinin onayına sunmanız icap eder. Böylelikle ileride sorun yaşamanın önüne geçmiş ve danışmanın istediği biçimde bilimsel araştırmanıza şekil vermiş olacaksınız.

5. Kıbrıs’ta Tez Destek ve Bitirme Tezi Yazma

Kısa kısa üniversiteler hakkında genel bilgi vermeye çalıştığımız Kıbrıs üniversiteleri ve adada üniversite eğitimi başlıklı bu makalede Kıbrıs’ta tez destek ve bitirme tezi yazma konusunda birkaç cümle kurup çalışmayı tamamlamak istiyoruz. Adada bazı öğrenciler çalışmak durumunda olduklarından dolayı derslerine yeterli vakit ayırmaları mümkün olmaz. Bu durumda ise yoğun iş hayatını nedeniyle tez hazırlama aşamasına geldiklerinde bazı noktalarda desteğe ihtiyaç duyarlar. Ayrıca yalnızca zaman problemi değil, istatistik analizler gerektiği anda bunu öğrenmek -en azından kısa süre için- mümkün olmadığından dolayı SPSS veri analizi yapan kurum ile süreci yürütmek mantıklı olacaktır. Ayrıca yabancı dili iyi olmayan kimseler için İngilizce kaynak araştırması yapılması gerektiğinde önemli problemler çıkabiliyor. Bununla ilgili sorun yaşamamak için tez çeviri hizmeti sunan kişilerden destek almak mantıklı görünmektedir. Kısacası herhangi bir nedenle tez yazım süreciyle ilgili destek almak isterseniz başvuru yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kategori: EğitimEtiket: , Daily Views: 1Total Views: 335

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular