İşletme Bölümleri Tez Danışmanlığı

Gerek yüksek lisans programlarında gerekse diğer akademik düzeylerde işletme bölümleri tez danışmanlığı noktasında destek almak isterseniz zannediyoruz en çok alternatife sahip olan kategoridesinizdir. Oysa bazı akademik programlar son derece sınırlı öğrenci kabul eder ve bunun doğal sonucu olarak söz konusu bölümle alakalı hizmet veren kurumların/kişilerin sayısı da o denli düşüktür. Özellikle SPSS veri analizi dışındaki taleplerle ilgili MBA bölümünde eğitim görenler sıklıkla profesyonel destek almak istemektedirler. Böyle durumlarda kendilerine yardımcı olacak birilerini her halükarda bulabileceklerdir.

1. Üniversitelerde En Çok Tercih Edilen Bölüm

Milyonlarca öğrenci artık üniversiteye yerleşmektedir. Üniversitelerde en çok tercih edilen bölüm genelde işletme olmaktadır. Bu durum fakülte tercihlerinde geçerli olmasının yanında yüksek lisans programlarında da benzer tablo görünmektedir. O halde tüm akademik seviyelerde en çok tercih edilen bölümün işletme, işletme yönetimi veya MBA olduğunu rahatlıkla paylaşabiliriz.

2. İşletme Bölümleri Neden Çok Tercih Ediliyor

Peki sıklıkla bu programlar ilgi görüyorsa işletme bölümleri neden çok tercih ediliyor diye merak ediyoruz. Açıkçası bunun çok fazla nedeni olabilir ve bizim burada hepsini tek tek sıralamamamız pek olası değildir. Ancak aklımıza gelenleri paylaşmak gerekirse, hayatın her anında çalışma olanağı sunduğu için söz konusu programlara ilgi duyulabilir. Ek olarak özellikle mühendislik ve teknik bölümlerle alakalı programlardan mezun olan üniversite mezunu öğrenciler yönetsel beceriler noktasında hemen hemen hiçbir şey öğrenmemişlerdir. Buna rağmen bu kimselerin yönetici olmaları durumunda çeşitli bilgi ve becerilere gereksinimi olacaktır. Özellikle yüksek lisans programlarında işletme yönetimi (MBA) programlarının çok fazla ilgi görmesi yüksek oranda bu yüzdendir. Son olarak anlatılanların yanında üniversitelerdeki kontenjanlar, pek çok üniversitede ilk açılan program olması ve bahsi geçen programların öğrencileri kabul ettikleri taban puanlar benzer şekilde belirleyici olmaktadır.

3. İşletme Bölümleri Tez Danışmanlığı Almak

Son kısımlara ulaşırken MBA başta olmak üzere işletme bölümleri tez danışmanlığı almak isteyen öğrencilere yönelik olarak faaliyetlerimizin bulunduğunu paylaşmak isteriz. Bunun yanında anket uygulaması yapıyorsanız verilerinizi analiz etmek için istatistik veri analizi noktasında faaliyetlerimiz bulunmaktadır. SPSS veri analizi yaptırmak istiyorsanız verileriniz hazır mı, anketi kaç kişiye uyguladınız, hipotezleriniz nelerdir, talep ettiğiniz analizler ve amaçlarınız belirli mi gibi sorulara teslim almak istediğiniz tarihle birlikte yanıt vermeniz gerekiyor. İstatistik analizler ve diğer hizmet koşulları hakkında bilgi almak için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular