Hızlı Tez Yazdırma Siteleri

Çoğu insan çeşitli nedenlerle hızlı tez yazdırma siteleri yada En İyi Tez Yazdırma Siteleri incelemesi yapmaktadır. Burada özellikle de Word format düzenlemeleri, çıktı alma süreçleri ve istatistik veri analizi gibi konularla alakalı olarak ortalama bir kimsenin yerine getirmesi zor veya mümkün olmayan kriterlerle ilgili odaklanma durumunun söz konusu olduğu görülmektedir. Söz gelimi birkaç saatlik derslerde öğretilen SPSS programı ile veri analizi yapılması pek kolay işlem olmaz. Ancak sistem bunu talebenin kendisinden bekliyor ise istatistik veri analizi noktasında hizmet almak gerekir. Şimdi bundan daha öncelikli bazı konularda aşağıda ayrı ayrı başlıklar halinde bilgi paylaşacağız.

1-) Tez Yazarken Acele Etmek
Talebeler arasında en yaygın olduğunu düşündüğümüz doğru olmayan davranışlardan bir diğeri ise tez yazarken acele etmek olarak görünmektedir. Çoğu öğrenci çok farklı sebeplerle zamanında işe koyulmadığından dolayı, baktı ki teslim zamanı yaklaşıyor hemen işe koyulmaya başlar. Oysa bu andan itibaren yapılabilecekler sınırlıdır. Ek olarak bize göre zaman sınırlandırması genellikle problem teşkil eder ve günün sonunca bir şekilde hata yapmanıza neden olabilir. Anlatılan sebeplerle gerek yüksek lisans düzeyi olsun gerekse de farklı eğitim düzeylerinde, yapılması gereken zamanında, planlı ve programlı biçimde tez yazım aşamasını yürütmek olmalıdır.

2-) Tez Yazım Sürecinde Bilinmesi Gerekenler
Çoğu kimse tez yazım sürecinde bilinmesi gerekenler noktasında belli başlı konularda bilgi verebilir. Ancak tezi yazarken bunlara ne kadar dikkat ediliyor, burası belirsizlik içermektedir. Kısacası bilmeniz yetmez uygulamanız gerekir. Ayrıca özellikle yüksek lisans veya daha üst düzey programlarda çevre ile etkili iletişim kurarak ve danışmanla sık sık görüşerek ne yapacağınızı somut biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bize göre tez ya da dönem projesi yazım aşamasında en çok dikkat edilmesi gerekenler planlı biçimde süreci yürütmek, düzenli danışman kontrolü, çok okumak, okuduklarımızın hepsini arşivlemek, not almak ve intihal gibi konulara dikkat etmek olarak sıralanabilir.

3-) Hızlı Tez Yazdırma Mümkün Mü?
Toparlayacak olursak hızlı tez yazdırma mümkün mü diye düşünenler için yanıtımız şu şekilde ortaya çıkacaktır. Evet, bu mümkündür ancak yüksek lisans veya daha üst düzeyler için çok önerdiğimiz söylenemez. Ayrıca yüksek lisans projesi olsa bile işlemler tamamen danışmanla alakalı olarak yürütülmektedir. Bu durumda ise nasıl bir danışman öğretim üyesi ile yola çıktığınız aslında temel belirleyici olacaktır. Genelde kısa sürede tez ya da proje yazan kimseler desteklenmez. Enstitüdeki danışman tarafından desteklenmeyen talebenin ise tez/proje yazım işlemlerini başarı ile tamamlaması mümkün olmaz. Kısacası siz siz olun danışmanın desteğini almak için elinizden geleni yapın.

Kategori: TezEtiket: Daily Views: 2Total Views: 614

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular