Halkla İlişkiler Tezi ve Projesi

Son yılların ilgi gören programlarından birisi olduğundan dolayı halkla ilişkiler tezi ve projesi yazmak artık pek çok öğrenci için zor değildir. Çünkü halihazırda model olarak alabilecekleri tez örnekleri çokça bulunmaktadır. Arzu eden öğrencilerin gereksinim duydukları anlarda danışmanlarının yönlendirmesi neticesinde diledikleri alanda ilerlemeleri mümkündür. Peki hangi uzmanlık alanında yüksek lisans tezi yazmak icap eder derseniz açıkçası buna somut yanıt vermemiz doğru olmaz. Çünkü buna karar verecek olan dönem projesi ya da tezin sahibi ve birlikte süreci yürüttüğü danışman öğretim üyesidir. Her daim vurguladığımız üzere danışmanınız hiyerarşinin en üst basamağında yer almakta ve her söylediği kati suretle dikkate alınmak durumundadır. Bu sebepledir ki tez yazım aşamasında olan birisinin danışmanı ile koordine olması şarttır.

1-) Halkla İlişkiler Bölümleri

Son yıllarda müşteri ilişkileri yönetimi, halkla ilişkiler bölümleri ve tüketici davranışları gibi konularla alakalı eğitimler daha çok ilgi görmeye başlamıştır. Çünkü pazarlama disiplini açısından konuya yaklaştığınızda eski yaklaşımlar kabul görmemekte ve artık modern pazarlama yaklaşımlarını benimsemek gerekmektedir. Günümüzde tüketicinin istekleri ön plana çıkmış ve mutlak suretle dikkate alınmak durumuna gelmiştir.

2-) Halka İlişkiler Bitirme Tezi Konusu

Bu denli ilgi duyulan bölümler olduklarına göre halkla ilişkiler bitirme tezi konusu seçerken alternatiflerimiz artmış durumdadır. Öncelikle işletmelerin toplum ve genel çevre ile ilişkilerini düzenlemek ve bunu doğru biçimde yönlendirmek adına faaliyetlerde bulunduğundan dolayı bunlara yönelik bilimsel araştırmaları tercih etmek gerekiyor. Diğer taraftan bakıldığında ise işletmelerin dış çevreyle karşı karşıya kaldıkları tüm etkileşimler aslında yüksek lisans dönem projesi ya da tez konusudur. Öğrenci olarak sizin yapmanız gereken öncelikle üniversitedeki danışman ile koordine olmaktır. Bunun yanında anket uygulaması vs. yapacaksanız odaklanmanız gereken konu başlığına uygun ölçek bulmak olmalıdır. Eğer ölçek bulamıyorsanız tez konusu belirleme aşamasında başlığı revize etmeniz gerekir.

3-) Halkla İlişkiler Tezi Yazım Aşaması

Yukarıdaki başlıklarda anlatılanları dikkate aldıysanız artık halkla ilişkiler tezi yazım aşaması hususunda önemli aşamaları geride bıraktınız. Açıkçası iş yükü olarak mühim ilerleme kat edememiş olsanız dahi, genel plan hazır olduğundan dolayı tez hazırlama işlemleriyle ilgili hızlı biçimde sonuca gitmeniz mümkün olacaktır. Süreçle alakalı danışman hocanızla meydana getirdiğiniz planı paylaşınız ve onayını alınız. Revize talepleri söz konusu ise bunu yüksek lisans tezinize uygulayıp tekrar onaya sununuz. Tüm halkla ilişkililer tezi ve projesi yazma aşamaları hususunda bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kategori: TezEtiket: Daily Views: 1Total Views: 403

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular