Bitirme Projesi Yapan Yerler

Özellikle yüksek lisans düzeyi programlarda eğitim gören öğrenciler için bitirme projesi yapan yerler bulunmaktadır. Ancak bu kurumlar ne tür hizmet vermektedir? Ağırlıklı olarak istatistik ver analizi, format düzenleme veya kaynak araştırması gibi konularla ilgili destek alabileceğiniz bu tip işletmeler size ciddi manada zaman kazandırabilir. Ayrıca tüm işlemleri tamamlayıp yüksek lisans dönem projenizi hazır hale getirdiğinizde çıktı alma hizmetlerini yine bu kurumlar aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Ancak bizim çıktı veya baskı alma gibi hizmetlerimiz yoktur. Genellikle copy centerlar bu tür hizmetler vermektedir.

1-) Bitirme Projesi Ne Zaman Yazılır?

Eğer okulunuzda süreçlerle alakalı bilgilendirmeleri takip edemiyorsanız bitirme projesi ne zaman yazılır gibi konularla alakalı bilgilere gereksinim duyarsınız. Genellikle okulların akademik takvimi farklılık göstermekle birlikte yüksek lisans programlarında mühim olan öncelikle derslerin başarıyla bitirilmesidir. Kısacası bitirme projesi ne zaman yazılır dersiniz derslerin başarıyla tamamlanması akabinde yanıtıverilebilir. Ancak lisans öğrencileri için durum farklıdır. Fakültede eğitim gören öğrencilerin son yarıyılageldiklerinde derslerle birlikte tezlerini yazmaları gerekmektedir.

2-) İstatistik Veri Analizi Yapanlar

Sosyal bilimler disiplinlerinde sayısal veriler sınırlı düzeyde olduğundan dolayı araştırma yöntemleri kısmında genellikle anket tercih edilir. İstatistik veri analizi yapanlar bu anketlerin analizlerini yerine getiremeyeceğinden dolayı pek çok öğrencinin ihtiyaç duyduğu kişiler veya kurumlar olacaktır. Çoğunuzun bildiği üzere istatistik veri analizi ortalama bir öğrenci tarafından yerine getirilemeyecek teknik düzeyde işlemler bütünüdür. Hal böyle olunca da konuyla alakalı bir yakınınızdan veya profesyonel işletmelerden destek almanız gerekir. Bazı durumlarda danışman öğretim üyeleri öğrencilerine konuyla alakalı destek olmakta ve bulgular kısmına oluşturmasında önemli düzeyde katkı sağlamaktadır. Eğer böyle danışmanınız varsa şanslısınız ancak yüksek lisans düzeyi programlarda danışmanın pek çok öğrencisi olduğundan dolayı bu tür desteği verebilecek hocaların sayısı son derece azdır.

3-) Yüksek Lisans Bitirme Projesi Teslim Aşaması

Başlangıç takviminin netleşmesiyle projenin meydana getirilmesi akabinde yüksek lisans bitirme projesi teslim aşaması gelmektedir. Bildiğiniz üzere fakültelerde veya enstitülerde tez yazımı ile alakalı belirli süre sınırlandırması bulunmaktadır. Aynı durum yüksek lisans dönem projeleri için de geçerlidir. Öğrenci olarak sizin dikkat etmeniz gereken maksimum süreyi kullanıp kullanmadığınızdır. Eğer maksimum süreyeyaklaştıysanız yüksek lisans dönem projemizi ivedilikle teslim etmeniz gerekir. Ancak eğer teslime hala yeterli süreniz varsa danışman çalışmanızı onayladıktan sonra uygun gördüğünüz zaman diliminde teslim etmek mümkündür. Bizim önerimiz her daim son anabırakmadan yüksek lisans proje çalışmasını erkenden teslim etmenizdir. Detaylı bilgi için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

 

Kategori: TezEtiket: Daily Views: 1Total Views: 603

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular