Covid19 Tez Konusu Seçmek

Pandemi hayatımızdaki neyi etkilemedi ki? Sahi gerçekten böyle oldu ve covid19 tez konusu seçmek hususu dahil olmak üzere hayatımızdaki hemen hemen her şeye dokundu. Aslında buradan bakıldığında şimdilik dünya üzerinde pek çok şey yolunda gidiyor gibi görünmekte. Ancak çok değil 1 sene öncesinde bile sokağa çıkma yasakları ile boğuşuyorduk. İnsanlar neler olacağını kestiremiyor ve sürekli kaos ve karmaşa hakimdi. Şimdi sorunlar hala devam ediyor olsa bile bir nebze bile olsa kolaylanmış görünmektedir. Yaşanan gelişmeler doğal olarak akademik camiayı da etkilemiştir. Çünkü dünya üzerinde insanlığı bu denli etkileyen olaylar zincirinin akademik camiayı etkilememesi düşünülemezdi. Şimdi aşağıda birkaç başlık halinde covidle ilgili karşılaşılan durumu özetlemeye gayret gösterelim.

 

1-) Covid19 ve Eğitim Hayatı

Üst kısımda özet geçtiğimiz gibi sadece covid19 ve eğitim hayatı değil, etrafımızda görebildiğimiz her şey pandemiden etkilenmiştir. Daha önceleri çokça vurguladığımız üzere, uzaktan eğitim konusunda sürekli şikayetlenen ve böyle bir şey olmaması gerektiğini iddia eden herkes pandemi dönemlerinde ilkokulların dahi uzaktan eğitime katılmasını takip ettiler. Yüksek lisans tezleri ve bazı okullardaki yüksek lisans projeleri savunması yine benzer şekilde online olarak elektronik ortamlarda uygulanmıştır. Kısacası geçmişte toplumsal olarak pek kabul görmemiş önemli konularda insanlığın çok kolay biçimde bunları kabul ettikleri ve benimsedikleri görülmüştür.

 

2-) Covid19 Konulu Tezler

Tüm bu gelişmeler dünyada ve ülkemizde hızlıca görülürken covid19 konulu tezler ve makaleler inanılmaz sayıda artmıştır. Başlangıçta ilgili çevrelerde tek tük bu tür bilimsel yayınlar görülüyor olsa bile sonraları hemen hemen tüm akademik taraflar pandemiyle alakalı yayınlara ilgi duymuş ve birden bire bu konudaki yüksek lisans projeleri, tezleri ve makaleleri peşi sıra yayınlanmaya başlamıştır. Kısacası konuyla ilgili pek çok hakemli dergide yayın meydana getirilmiş ve günümüzde onbinlerce makale, tez ve dönem projesi olduğu bilinmektedir.

 

3-) Yüksek Lisansta Covid19 Projeleri

Eğer sizler de covid19 tez konusu seçmek isterseniz danışmanınızla görüşme gerçekleştirip ne istediğini öğreniniz. Yüksek lisansta covid19 projeleri de hazırlanabildiğinden dolayı tezli/tezsiz programda olup olmamanıza göre değişmekte olan akademik çalışmanızı biran önce hazırlamaya başlayabilirsiniz. Çalışmanızda anket olacaksa SPSS veri analizi yapmanız gerektiğini unutmayınız. Anlatılanlar hakkında hizmet koşullarımızı öğrenmek ve varsa sorularınızı iletmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kategori: TezEtiket: Daily Views: 1Total Views: 392

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular