Bitirme Tez Destek

Akademik Yardım

Bitirme Tezi Yazdırma Yardım

Üniversitelerin lisans ya da lisansüstü programlarından mezun olmak için akademik içerikli araştırma yapmak gerekir. TRTez.Com Google Akademik Hesabı Bitirme tezi yazdırma yardım eylemleri ile söz konusu mezuniyeti yerine getirmeniz mümkün olmakla birlikte, ana çalışmayı mutlak suretle çalışma sahibi olarak öğrencinin yerine getirmesi icap etmektedir. Bu bilgiden hareketle eğitim hayatına devam eden talebelerin tüm işlemleri bir başkasına devretmesi her şeyden önce etik değildir. Ancak belirli dengeler etrafında profesyonel danışmanlık almanız mümkündür. Bunlardan ilk akla geleni özellikle araştırma (yöntem veya metodoloji) bölümüdür. Meslekleri üniversitede öğretim üyesi olan danışmanların birçoğu dahi bu kısımla alakalı üst düzey bilgiye sahip olmadığından dolayı, ortalama bir öğrencinin konuyla alakalı yetkinliğinin bulunması beklenemez. Böyle durumlarla karşı karşıya kalan öğrencilerin danışmanın kendisini yönlendirmediği durumlarda anketi veya mülakatı nasıl meydana getireceği, anket analizini nasıl yapacağı ve tüm bunların tezlerin ya da bitirme projelerinin içine nasıl entegre edeceği belirsizlik içerir. Ayrıca kaynak gösterme ve formatla ilgili konular bitirme tezi hazırlama aşamasında destek alınabilecek diğer mühim kısımlar olarak ifade edilebilir.

1. Bitirme Tezi Süreci
Genellikle bitirme tezi süreci derslerden ayrı düşünülmektedir. Bazı programlarda (örneğin lisans düzeyi) derslerle birlikte yürütülmesi gerekse dahi eğer mümkün olan en hızlı biçimde bitirme tezini yazmak istiyorsanız konuya ders gibi bakmamanız icap eder. Bunun içindir ki umuyoruz derslerinizde daha önceleri size makale yazma gibi ödevler verilmiştir. Eğer böyle bir şey gerçekleşti ve siz de söz konusu çalışmayı kendiniz hazırladıysanız kabaca dahi olsa tez nasıl hazırlanır ya da akademik içerikli çalışma nasıl meydana getirilir bunu öğrenmiş olacaksınız. Şimdi ise öğrendiklerinizi biraz daha detaylı olarak uygulama vakti gelmiş olacağından ciddi manada zorlanmanız söz konusu olmaz.

2. Yüksek Lisans Bitirme Tezi Yazma
Üst başlıkta ifade edildiği gibi basit bile olsa çeşitli ön çalıştay niteliğinde işlemler yaptıysanız artık yüksek lisans bitirme tezi yazma aşamasında önemli deneyime sahip olduğunuz çıkarımında bulunmak mümkündür. Anlatılanlara rağmen sizin için tez/dönem projesi yazma aşaması yolunda gitmiyorsa ilk olarak sorunu tespit etmeniz icap eder. Danışman kaynaklı sorun var ve kendisi tutarsız ise direkt olarak danışman değişikliğine gitmeniz gerekir. Elbette eleştiri veriyor, yaptıklarınızda değişiklik istiyor diye tez yazma aşamasında danışman değiştirilmez. Burada anlatılmak istenen tutarsız, her gün farklı konuşan ve talepleri sürekli değişen danışmanın varlığıdır. Bitirme tezi yazdırma yardım alsanız dahi eleştiriler bu işin doğasında vardır. Anlatılanları bu dengeler etrafında değerlendirmekte fayda bulunmaktadır ve öğrenci olarak bahsi geçen ayrımı doğru yapmanız gerekir.

3. Acil Bitirme Tezi Nasıl Hazırlanır?
Toparlayacak olursak acil bitirme tezi nasıl hazırlanır diye merak edenler için genel manada bildiklerimizi ortaya koymaya çalışıyoruz. Ana tema bitirme tezi yazdırma yardım olmasına rağmen kısa süre söz konusu olduğunda işlerin yolunda gitmeme ihtimalini aklınızdan çıkarmayınız. Nasıl ki iş hayatında ya da sosyal hayat içerisinde karşımıza çeşitli sorunlar çıkıyorsa, akademik içerikli yayınlar (tez, dönem projesi ya da makale yazma) meydana getirirken de aynı şekilde problemler olacaktır. Bu sebepledir ki zamanı iyi yönetmeniz ve mümkün olduğu takdirde işlemleri son ana bırakmamanız önerilir. Bir şekilde teslim zamanı yaklaştı ise konunun üzerine düşmeli ve normalde ayda bir kez yapacağınız görüşmeleri danışmanla birkaç günde yinelemeniz önerilir. Elbette bitirme tezi yazım aşamasında görüşmekle iş bitmiyor ve sizin danışman hocanızın her yanına gittiğinizde ilerleme yapmanız icap eder. Bunu sağlayabilmek için kısıtlı zaman varsa tezin üzerine düşmeniz ve gerekiyorsa işten ya da aileden feragat edip mezun olmak adına çalışmanıza odaklanmanız gerekecektir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kategori: TezEtiket: Daily Views: 1Total Views: 1270

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular