MBA İşletme Yönetimi Dönem Projeleri

Yalnızca ülkemizde değil dünyada bile en çok ilgi gören program MBA olarak görünmektedir. Lisansüstü eğitime devam ediyorsanız MBA işletme yönetimi dönem projeleri yazmak icap eder. Elbette bu durum tezsiz programlarda akademik eğitim alan kimseler için geçerlidir. Eğer herhangi bir öğrenci lisansüstü eğitimde tezli programa devam ediyorsa yüksek lisans tezi hazırlama işlemi yapmalıdır. Tezler için maksimum süre dört yarıyıl, dönem projeleri için maksimum iki yarıyıldır. Bu süreler tamamlanmadan önce tez yazım ya da dönem projesi hazırlama işlemini tamamlamak icap ediyor. Eğer süreyi aşarsanız enstitüden ilişik kesme durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

1-) Yüksek Lisans MBA Ne Demek?

Çoğu insan kullanıyor olsa bile merak edip acaba yüksek lisans MBA ne demek araştırması yapmış mıdır? Merak eden veya ilgi duyan kimseler için hemen yanıtlayalım; dilimize İngilizce kısaltmasından geçmiş bu kelime öbeği, master of business administration yani işletme yönetimi demektir. Türkiye ve dünyadaki en yaygın yüksek lisans eğitim programıdır. Özellikle mühendislik, tıp veya hukuk gibi farklı disiplinlerden mezun olmuş kimselerin yönetsel becerilerini geliştirmek adına bu programlara yoğun ilgi gösterdiği bilinmektedir. Bu sebepledir ki sadece fakülteden işletme mezunu kimseler değil; her disiplinden bireyler yüksek lisansta bu akademik programlara ilgi göstermektedir.

2-) İşletme Yönetimi Dönem Projesi Ne Zaman Yazılır?

MBA İşletme Yönetimi Dönem Projeleri hazırlama

MBA İşletme Yönetimi Dönem Projeleri hazırlama

Peki yüksek lisans yapan öğrenciler için işletme yönetimi dönem projesi ne zaman yazılır? Yasal olarak bakıldığında söz konusu işlemlerin başlatılabilmesi için derslerin tamamen başarılı biçimde verilmiş olması gerekir. Ancak danışmanla mutabık olursanız, dersler tamamlanmamış olsa dahi yüksek lisans dönem projesi yazım aşamasına geçebilirsiniz. Derslerinizi başarılı biçimde tamamladıktan sonra ise gerekli prosedürleri yerine getirmek suretiyle işlemleri tamamlayabilmeniz mümkündür.

3-) MBA İşletme Yönetimi Dönem Projeleri Yazım

Toparlayacak olursak yüksek lisans eğitimine devam eden öğrenciler için MBA işletme yönetimi dönem projeleri yazım işlemlerini başlatmak adına öncelikle danışmanla mutabık olmanız gerekir. Danışman konusunu bu denli sık hatırlatmamızın sebebi, eğer danışmanla koordine olamazsanız akıntıya kürek çekmiş olacağınızı hatırlatmaktır. Ancak kendisi ile birlikte hareket eder ve danışmanın taleplerini dikkate alırsanız mümkün olan en kısa yoldan tez/proje teslim sürecine ulaşmanız mümkün olacaktır. Kapsamlı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kategori: TezEtiket: Daily Views: 1Total Views: 387

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular