Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Tez Yazdırma

Bildiğiniz üzere ülkemizin başkenti Ankara’da Sosyal Bilimler Üniversitesi bulunmaktadır. Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi tez yazdırma incelemesi yapan kimseler için hemen belirtmekte yarar olacağı üzere iki üniversite aslında organik olarak birbirine bağlıdır. Yani Ankara’daki üniversitenin bir kampüsü gibi faaliyet göstermekte olan bu üniversite Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde hizmet vermektedir. Böylece yeni bir üniversite gibi görünüyor olmasına rağmen aslında sadece söz konusu kampüsün yeni olduğunu ve aslında köklü geçmişe sahip olduğu çıkarımında bulunmak mümkündür. Benzer şekilde Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin yatırımları bulunan adada bu tür organizasyonların çoğalacağı düşünülmektedir. Öğrenciler açısından bakıldığında ise yeni kurulmuş üniversitelerin kısıtlı olanakları yerine daha tecrübeli ve alt yapısı bulunan yükseköğretim kurumlarında eğitime devam etmek görece daha çok tercih edilmektedir.

1. Kıbrıs’ta Yaşam ve Üniversite Hayatı

Bildiğiniz üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti çeşitli siyasi nedenlerle dünyanın pek çok ülkesi tarafından resmi manada tanınmıyor. Kıbrıs’ta yaşam ve üniversite hayatı bu durum çokça etkilenmiş ve ada halkı bu konuda bazı yaptırımlara maruz kalmaktadır. Yeterli bilgisi olmayan kimselerin daha önce ada hakkında yeterli bilgiye sahip değillerse ön araştırma yapmadan tercih yapmamaları önerilmektedir. Konuyla alakalı üniversitelerin aday öğrencilere yönelik çok çeşitli bilgilendirmeler yaptıkları bilinmektedir. Örnek vermek icap ederse Kuzey Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi tez yazdırma sürecine gelmeden önce ve hatta tercih aşamasından önce ilk olarak ilgili okulların web sitelerinden, eğer hala aklınızda fikirler netleşmedi ise de gidip bizzat Kıbrıs’ta araştırma yapmanız önerilir. İnternet üzerinde yapılan bilgilendirmeler hakkında Sosyal Bilimler Üniversitesinin bilgilendirmesine buradan ulaşabilirsiniz: https://kktc.asbu.edu.tr/tr/kuzey-kibrista-yasam Eğer farklı üniversiteleri tercih etmeyi planlıyorsanız tez hazırlama gibi akademik işlemler dışında sosyal hayatla ilgili bilgilendirme yayınlarına mevzu bahis okulların web siteleri aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

2. Kıbrıs Yüksek Lisans İmkanları

Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Tez Yazdırma Danışmanlığı (KKTC-Lefkoşa)

Özellikle lisans programlarında ücretli eğitim vermeleri ve ülkemizdeki YÖK’e bağlı olmaları münasebetiyle Kıbrıs yüksek lisans imkanları ile lisans imkanları arasında önemli farklar söz konusudur. Çünkü fakülte programlarına ciddi manada burslar verilmekte ve öğrencilerin ilgili üniversiteleri tercih etmeleri sağlanmaktadır. Ancak yüksek lisans eğitimi ve tez yazım ücreti hakkında somut bilgi almak için tercih planlanan okul ile görüşmekte yarar bulunmaktadır. Bildiğiniz üzere lisansüstü programlara yerleşim merkezi otorite tarafından yapılmaz. Ancak fakülteler için tercihlerin tamamı üniversite sınavından sonraki tercih döneminde Türkiye genelinde ve Kıbrıs’ta Yüksek Öğretim Kurumu’na bağlı üniversitelerde tek elden yapılmaktadır. Her ne kadar lisansüstü açısından da çokça imkan bulunuyor olsa bile kesinlikle fakültelerdeki kadar çok olmadığı çıkarımında bulunabiliriz. Eğer lisans eğitiminiz Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi tez yazdırma neticesinde tamamlandı ve devamında ise aynı üniversite yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız işte o anda önemli indirim yakalamanız ve size ücretle alakalı ciddi avantajlar sağlanması mümkündür. Kesin bilgi almak adına yerleşmek istediğiniz üniversite ile görüşmeniz en doğru bilgiye erişmeniz adına faydalı olacaktır.

3. Kıbrıs Üniversiteleri Tez Hazırlama

Yerleşme konusunda bildiklerimizi paylaşmamız sonrasında eğitime devam eden ya da mezun olmak isteyen kimseler için Kıbrıs üniversiteleri tez hazırlama noktasında çeşitli faaliyetlerimizin bulunduğunu ifade etmek isteriz. İlk olarak şunu belirtmek gerekiyor ki her disiplinde hizmet vermemiz mümkün değildir. Yalnızca uzmanlığımızın bulunduğu disiplinlerde akademik danışmanlık hizmeti veriyoruz ve bilmediğimiz konularla ilgili kesinlikle hiçbir işlemi üstlenmeyiz. Çünkü bu dürüst bir yaklaşım olmaz ve eğer uzmanlığınız yoksa ilgili kişiye destek olayım derken zarar vereceğiniz aşikardır. İşte tam bu noktada biz yalnızca uzman olduğumuz disiplinlerde yüksek lisans tezi veya dönem projesi yazım aşamasında destek olabiliriz. Size yanıt verebilmemiz için eğitim gördüğünüz bölüm, çalışmak istediğiniz konu, akademik seviyeniz, sayfa sayısı ve teslim tarihi bilgileri bize iletmeniz gerekmektedir. Devamında ise yapılacak ön inceleme sonucu size bildirilecek ve eğer yapabileceğimiz konu ise size ücret teklifimizi de ileteceğiz. Siz de bizim koşullarımızı ve ücret teklifimizi beğenirseniz ona göre karşılıklı şartları ortaya koyup süreci başlatacağız.

4. Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Tercihleri

Toparlamak gerekirse Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi tercihleri hususunda bildiklerimizi ilgili taraflarla paylaşmaya çalıştık. Ayrıca yalnızca üniversite tercihi hakkında değil, mezun olmak için tüm akademik seviyelerde tamamlanması icap eden bilimsel araştırmalar hakkında da genel-geçer bilgileri ilgilenen kimselere aktarmaya çalıştık. Kısacası anlık duygusal kararlar değil, psikolojik, ekonomik ve ruhsal olarak yurt dışında eğitim almaya hazırlanıyor gibi karar vermeniz gerekmektedir. Elbette Kuzey Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi tez yazdırma ya da diğer tüm üniversitelerin puanları çok düşük olduğundan dolayı tüm dezavantajlar bir yana bırakılabilmektedir. Çünkü Türkiye’de kazanılması mümkün olmayan bölümleri burada okumak ve mezun olmak mümkün görünüyor. Her ne kadar Kıbrıs yavru vatan olarak görünüyor olsa bile bir noktada yurt dışı eğitimi olarak geçmektedir. Anlatılanları kapsamlı düşünüp ona göre nihai kararı almak gerekiyor. Tercih sonrasında tez yazım, dönem projesi hazırlama veya makale yazma gibi konularla ilgili gereksinim duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Konular

Kategoriler

Hangi Konuda Destek İstiyorsunuz?

Akademik tez konularında destek alabilirsiniz.

Acil Yardım

Benzer konular